Gdzie można latać dronem

Zachęcamy do zapoznania się ze stroną Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej (PAŻP) poświęconej uwarunkowaniom do latania dronem nad terytorium Polski.

Na stronie znajdują się mapy stref kontrolowanych (CTR) oraz stref zakazanych, a także opis ograniczeń w użytkowaniu dronów. Kliknij tutaj: Strona PAŻP.

Po zapoznaniu się z powyższą stroną zachęcamy do sprawdzenia interaktywnej mapy na stronie PATA, która zawiera, oprócz stref stałych, także strefy tymczasowo ograniczonego lub wyłączonego latania (elastyczne elementy przestrzeni).
Uwaga, przeglądając powyższą mapę należy pamiętać o 2 rzeczach:
1. Niektóre strefy wyłączone są w danych godzinach, podane godziny na powyższej mapie godziny są w czasie UTC (czyli czas uniwersalnych GTM), Polska leży w czasie GTM+1 (czas zimowy) lub GTM+2 (czas letni). Zatem należy do podanego czasu doliczyć jedną lub dwie godziny.
2. Strefy ograniczonego lub zakazanego ruchu mogą zaczynać się od ziemi lub od pewnej wysokości. Najeżdżając kursorem na daną strefę uzyskujemy informację o tym jakiej wysokości dotyczy. Jeżeli strefa oznaczona jest od "A035" oznacza to, że obowiązuje powyżej 3500 stóp (około 1km), oznaczenie "GRN" oznacza ground czyli, że dana strefa ograniczonego lub zakazanego latania obowiązuje od ziemi.

Przypominamy, że na loty nad centrum Warszawy (lewobrzeżna część, dzielnica śródmieście i okolice), należy mieć zezwolenie Biura Ochrony Rządu. O zezwoleniu (jest także mapka) można przeczytać na stronie BOR.

Polecamy również przeczytać stronę Urzędu Lotnictwa Cywilnego o zasadach użytkowania dronów. Strona ULC.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl