pl

Zakłady na MMA na żywo

Sorry, currently there are no events at this moment.

 

Zakłady na MMA

 

 

Zakłady online na MMA

Mieszane sztuki walki to dość młody sport, ale z roku na rok zyskuje na popularności. Wśród sztuk walki MMA zajmuje jedną z czołowych pozycji. Bukmacherzy nie mogli nie skorzystać z jej popularności, dlatego firmy bukmacherskie przyjmują różne zakłady na MMA. W przeciwieństwie do sportów drużynowych, w mieszanych sztukach walki analizuje się tylko dwóch zawodników, a nie drużyny, co czyni MMA bardziej przewidywalnym sportem.

 

Cechy zakładów na walki MMA

Istnieje wiele organizacji mieszanych sztuk walki, wśród których najpopularniejsze to: UFC, ONE FC, Bellator. Każda organizacja ma swoje własne zasady. Dlatego przed postawieniem zakładu na sport MMA należy zapoznać się z zasadami organizacji, w której odbywa się walka.

Mieszane sztuki walki to bardzo agresywny i nieprzewidywalny sport, w którym trudno jest przewidzieć wynik, zwłaszcza jeśli przeciwnicy są podobnej siły. Bardzo często zdarzają się upsety – kiedy wyraźny underdog pokonuje faworyta. Możesz to wykorzystać, stawiając na mieszane sztuki walki.

Jeśli walka pojawia się w linii bukmacherskiej, nie musi to oznaczać, że się odbędzie. Zdarza się, że w przeddzień walki zawodnicy zostają wycofani z powodu nieudanego testu antydopingowego lub kontuzji. Możliwe jest również, że zawodnicy nie mieszczą się w pożądanej kategorii wagowej. W tym przypadku trzeba wyjaśnić zasady obstawiania u bukmachera, być może wynik nie zostanie zaliczony.

 

Rodzaje zakładów na MMA

Jednym z najpopularniejszych zakładów dotyczących sztuk walki jest ten, kto wygra. Remis jest również możliwy w MMA, ale zdarza się bardzo rzadko. Dlatego wielu bukmacherów nie uwzględnia remisu w swoich składach. Jeśli tak jest w Twoim BK, przed postawieniem na wygraną dowiedz się, co się stanie w przypadku remisu. Jak już wcześniej wspomniano, w walkach MMA często zdarzają się sensacje, więc stawianie na faworyta nie jest dobrym rozwiązaniem bukmacherskim.

W sportach MMA online można obstawiać ile rund będzie trwała walka. Możesz również postawić na sumę rund. Przed zawarciem takiego zakładu należy dowiedzieć się, jak bardzo znokautowani przeciwnicy będą walczyć. Im większa liczba wczesnych zwycięstw każdego z nich, tym większa szansa, że walka skończy się w pierwszej lub drugiej rundzie przed czasem.

Przed walkami mistrzowskimi, rankingowymi, bukmacherzy oferują bardzo szeroki zakres zakładów na walki MMA. Na przykład przed walką Conora McGregora z Khabibem Nurmagomedovem niektórzy bukmacherzy oferowali zakłady na to, czy rywale podadzą sobie ręce.

 

Rekomendacje dotyczące zakładów online na walki MMA

Sukces zakładu sportowego zależy od tego, jak dobrze przeanalizuje się i weźmie pod uwagę wszystkie czynniki. W mieszanych sztukach walki spotyka się tylko dwóch zawodników i wystarczy przeanalizować ich formę i motywację. Nie zawsze jest to jednak łatwe, gdyż sztab trenerski nie zgłasza urazów odniesionych podczas treningów, o ile oczywiście uraz ten nie stanie się powodem wycofania z walki.

Analizując nadchodzącą walkę warto spojrzeć na historię spotkań przeciwników. Być może mieli tych samych przeciwników. Należy jednak wziąć pod uwagę, że zwycięstwo jednego zawodnika i przegrana drugiego nad tym samym przeciwnikiem nie oznacza, że pierwszy zawodnik pokona drugiego. Rzecz w tym, że każdy ma swój styl i technikę, które nie zawsze są odpowiednie dla przeciwnika. Dlatego nierzadko zdarza się, że fighterzy z najwyższej półki przegrywają z zawodnikami z pierwszej dziesiątki.

Przed dokonaniem zakładów online na walki MMA należy dowiedzieć się, czy dany zawodnik zmienił kategorię wagową. Zazwyczaj przybranie na wadze lub wręcz przeciwnie – szybki przyrost masy ciała pogarsza kondycję fizyczną zawodnika. Tacy fighterzy nie będą więc na początku w najlepszej formie w swojej nowej kategorii i całkiem możliwe, że przegrają z underdogiem.