pl

Zakłady na Rugby na żywo

Sorry, currently there are no events at this moment.

 

Zakłady na Rugby

 

 

Rugby to rodzaj sportu, w którym zadaniem drużyny jest pokonanie boiska w taki sposób, aby przekroczyć strefę przeciwnika i zdobyć piłkę. Piłkę można dotykać zarówno rękami, jak i stopami. W strefie przeciwnika można podawać tylko rękami, a bramki zdobywa się nogami.

Charakterystyczną cechą rugby jest bardzo ostra gra pomiędzy przeciwnikami, z minimalną liczbą ograniczeń dotyczących użycia siły fizycznej. To sprawia, że mecze rugby są jeszcze bardziej emocjonujące i widowiskowe. Nie dziwi więc, że wielu bukmacherów przyjmuje zakłady na rugby.

 

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o rugby

Aby obstawiać zwycięskie zakłady na rugby, musisz znać zasady tego sportu. Istnieją 3 główne rodzaje tej gry, różniące się liczbą zawodników na boisku: Rugby-15, Rugby-13 i Rugby-7. Pierwszy typ jest najbardziej powszechny, z 15 sportowcami grającymi po każdej stronie. Rozgrywane są dwie części trwające po 40 minut każda. Nie przewiduje się dodatkowego czasu gry. Przy każdym zatrzymaniu meczu sędzia również zatrzymuje czas. Po przekroczeniu 40 minut gra toczy się dalej, dopóki piłka nie wyjdzie poza boisko lub strona atakująca nie popełni błędu.

Druga odmiana rugby, rugby 13, nazywana jest również ligą rugby. Ten sport jest najbardziej popularny w Anglii i Australii. Chociaż liczba sportowców na boisku zmniejsza się, to dynamika gry wzrasta w porównaniu z rugby-15. Zgodnie z zasadami gry, drużyna atakująca ma limit czasu na przeprowadzenie ataku, który składa się z pięciu faz. Jeśli atak nie zakończy się przed bramką, piłka trafia do drużyny przeciwnej.

Na olimpiadzie sportowcy grają w ostatnią odmianę – rugby-7. Zasady gry są identyczne jak w rugby-15, ale na boisku tej samej wielkości gra o połowę mniej zawodników. Ta odmiana jest mniej traumatyczna, a skuteczność zależy bardziej od szybkości zawodników, a nie od ich siły fizycznej. Nie ma specjalnych drużyn trenujących tylko do meczów rugby-7; w tych turniejach biorą udział zawodnicy rugby-15.

 

Rodzaje zakłady na rugby

W rugby, podobnie jak w innych popularnych dyscyplinach sportowych, najpopularniejszymi zakładami są zakłady na wynik, zakłady totalizatora oraz zakłady handicapowe. Wynik może być w trzech wariantach – zwycięstwo pierwszej drużyny, zwycięstwo drugiej drużyny i remis. Za próbę trafienia w rugby 15 i 7 zawodnicy otrzymują 5 punktów, a kolejne rzuty karne zdobywają 2 punkty. Udany rzut karny lub drop goal – każdy z nich zdobywa 3 punkty.

W rugby 15 drużyny zdobywają punkty na wszystkie powyższe sposoby. Natomiast w rugby 7 zawodnicy zdobywają punkty zazwyczaj tylko za próbę i jej wykonanie. W rugby 13 próba jest warta 4 punkty, a kopnięcie 2 punkty. Trafiając w linię bramkową przeciwnika, możesz zdobyć tylko 1 punkt.

Mistrzostwa w rugby 15 prawie zawsze mają drużynę outsiderów i faworytów. W większości przypadków faworyt pokonuje underdoga. Potwierdzają to statystyki – wszystkie ostatnie Puchary Świata, z wyjątkiem 2003 roku, kiedy wygrała Anglia, trafiły do Australii, Nowej Zelandii i RPA – krajów przodujących w rugby. Znając ten schemat, bukmacherzy ustalają minimalne kursy na zwycięstwo najsilniejszej drużyny. Dlatego warto wziąć pod uwagę zakłady na rugby handicapowe.

 

Analiza meczu dla skutecznych zakłady na rugby

Biorąc pod uwagę wysokie ryzyko kontuzji w rugby, powinieneś dokładnie przeanalizować skład drużyny i umiejętności każdego zawodnika. W rugby rzadko odbywa się więcej niż jedno spotkanie w tygodniu, aby zawodnicy mogli odpocząć. Zanim postawisz na mecze rugby 15 i 13, musisz wziąć pod uwagę statystyki z poprzednich spotkań. Sensacje zdarzają się rzadko, częściej powtarza się scenariusz z poprzednich meczów.

Zakłady na rugby na wirolot.pl, musisz pamiętać, że jest to dyscyplina nastawiona na wynik. Często jedna z drużyn zdobywa więcej niż 20 punktów, a średnia sumaryczna waha się od 38 do 42 punktów.

Przy obstawianiu należy brać pod uwagę statystyki i warunki pogodowe. Bez względu na pogodę, mecz nie zostanie odwołany, a drużyny będą musiały grać nawet podczas deszczu i śniegu. Przy złej pogodzie parametry sprawnościowe znacznie spadają, za to drastycznie rośnie liczba kontuzji.